Jdi na obsah Jdi na menu

Jitrocel kopinatý

1. 8. 2017

Otázkou mi je, co se Vám vybaví jako první, když zaslechnete slovíčko jitrocel. Budu velmi rád, když mi Vaše postřehy napíšete do komentářů.
Mi osobně se vybaví dětství, když mi bylo více než deset let. Dětství jsme prožívali relativně hodně "venku". Někde "za barákem" jsme vyváděli různé klukoviny, vymýšleli hry, stavěli bunkry, kopali do míče apod. Nebylo výjimkou, když jsme byli popáleni od kopřiv a poštípaní od komárů, hovad a jiných malých "savců"... A na to byl jitrocel jako maminčino pohlazení. 
Listů jitrocele kopinatého jsme natrhali plnou hrst, pečlivě rozemnuli v dlaních (bez ohledu, zda jsou umyté - vždyť si na to také jistě pamatujete) a vymačkanou šťávou jsme si pomazali postižená místa na kůži. A bylo uzdraveno. Příroda je prostě úžasná pro každého. Dospělého i dítě. 
Ano máte pravdu, jitrocel je úžasný i na jiné neduhy.
Oblíbil jsem si kapičky a mastičky od české společnosti Energy. Nejen proto, že jsem vlastenec a dávám přednost českým výrobkům, ale i proto, že mi jejich výrobky pomáhají. 
Jitrocel najdete například ve vyživujícím přírodním pleťovém krému s vůní myrty Droserin renove či bioinformačním bylinném přípravku k vnějšímu užití Audiron, ale i v dalších přípravcích. Doporučuji Vám obrátit se na mou manželku Helenu. Ona Vám jistě poradí.