Jdi na obsah Jdi na menu

Léto – trojitý ohřívač - srpen

Je dobré obracet se k přírodě a přijímat její dary. 
Čínská medicína, která se obrací k přírodě více, než ta naše „západní“, nám napovídá, abychom věnovali v srpnu větší pozornost „trojitému ohřívači“.
Našimi těly proudí energie a vyživuje jednotlivé orgány. Čínská medicína tuto energii zve čchi. A tato energie proudí cestami zvanými meridiány, drahami, které prochází tělem.
„Tři ohřívače“ si představme jako neviditelný orgán, který uvnitř nás rozvádí naší základní životní energii, energii čchi do našich orgánů tak, aby mohly dobře pracovat, abychom mohli žít. Je to jakoby nádraží, ze kterého vedou koleje – meridiány různými směry.
Z pohledu životní energie jsou ledviny nejdůležitější orgán. Dodržujte pitný režim a chraňte si své ledviny. Pozor ať nenastydnete. Je to zvláštní rada, v teplém létě? Můžete cítit potřebu chladit se ve studené vodě, ale všeho s mírou! Při sportu nebo práci se zapotíte a v průvanu se můžete nachladit. To může být příčinou některých onemocnění v létě.
„Trojitý ohřívač“ úzce souvisí s funkcí našich žláz s vnitřní sekrecí. Hypofýza (podvěsek mozkový) a hypotalamus (částí mezimozku) ovlivňují činnost ostatních žláz. Nenechejte je ve štychu. Darujte jim pobyt v přírodě a pohyb nejlépe na čerstvém vzduchu. Při pohybu a práci Vaše svaly vytvářejí látky potřebné pro Vaši pohodu a vynikajícím doplňkem pro namáhané svaly je soubor bylinek v kapkách King Kong. Bylinky s regeneračním a vitalizujícím účinkem. Základní rostlinou je smilax lékařský s významným podílem přírodních steroidních saponinů.
Při pohledu do zrcadla vidíte, že cestou z hlavy do celého těla je štítná žláza. Nezapomínejte ani na ni. 
Štítná žláza obepíná Vaše hrdlo. Při pátrání v našich slovanských dějinách jsem postřehl, že řeč a zpěv byly kladeny na vysokou úroveň. Lidé si zpěvu a hudby velmi vážili od pradávna a věděli, že mají blahý vliv. Můžete-li, zpívejte si, případně recitujte hezké básničky. Zní-li z rádia hezká písnička, zpívejte společně s rádiem. Nebo vypněte rádio a zpívejte si! 

Pro rady se obracejte na 
Bc. Helena Papežíková, telefonem nebo SMS: 608 888 453, e-mailem: helena.papezikova@seznam.cz
Objednávejte: 
telefonem nebo SMS: 608 888 453, e-mailem: helena.papezikova@seznam.cz

 

Náhledy fotografií ze složky Ostatní bylinné koncentráty